На Софийской площади в Киеве состоялась торжественная церемония замены беретов десантников с голубых на темно бордовые.

Со сцены президент Петр Порошенко объявил, что легендарное ВДВ (высокомобильные десантные войска) в Украине переименовывают на десантно-штурмовые войска Вооруженных сил Украины — ДШВ.

Церемонию замены беретов вел Порошенко, который выступил с речью перед десантниками.

В частности, президент заявил, что хочет привести Украину к членству в НАТО, а переход на новый цвет головного убора военных, по его словам, — это введение еще одного стандарта НАТО.

Потом маленькая девочка вынесла ему берет, который он надел на командира ВДВ Михаила Забродского.

Забродский в свою очередь одел береты на командиров боевых подразделений. А те уже «оберетили» своих подчиненных — воинов-десантников.

Мероприятие сопровождал военный оркестр и выстрелы из артиллерийский орудий.

Вітаю воїнів-десантників з професійним святом, яке вони вперше відзначають 21 листопада. Відсьогодні моїм рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий. Це – колір крові, вашої крові, пролитої в боях за Україну. Бордові берети для ідентифікації своїх десантників використовують 59 країн світу, 19 з яких – члени НАТО. Таким чином ми впроваджуємо ще один стандарт Альянсу.На береті також змінено знак. Відтепер це купол парашута як символ десантних підрозділів у всьому світі, крила Архистратига Михаїла і вогняний меч, яким він уражає ворогів роду людського.Як Президент та Верховний Головнокомандувач також прийняв рішення відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ. Відтак, постановляю запровадити нову назву — Десантно-штурмові війська Збройних Сил України.Слава воїнам-десантникам! Слава Україні!

Posted by Петро Порошенко on Montag, 20. November 2017