Такое мнение выразил военный журналист Андрей Цаплиенко на своей странице в Facebook.

Параллельно в российских СМИ началась целенаправленная пропагандистская подготовка оправдания вторжения в Украину и обоснование необходимости пробития сухопутного коридора в Приднестровскую Молдавскую Республику. Якобы украинцы, молдаване, румыны и НАТО хотят захватить ‘гордую и независимую» ПМР, и теперь жизненно важно «остановить агрессоров».

«Воно заворушилось. В Росії цього тижня небачений рух військової техніки. Московська область, Костромська, Самара, Волгоград, Петербург… Навіть з Новосибірська літаками вояків перекидають в європейську частину Росії. Кажуть, навчання «Захід-2017″. Вони розпочнуться 14-го вересня на шести полігонах в Білорусі. Але на цих свіжих фото — військова техніка, яка чомусь рухається не в Білорусь, а зовсім в інший бік. В бік України. Воронезька область, Краснодар та Крим… Доречі, на нижній світлині — вчорашній ешелон на станції Розсош. До українського кордону — півгодини. Що робить броньована армада за тисячу кілометрів (і за місяць) до навчань, залишається загадкою. Мабуть, заблукали…» — комментирует фото Андрей Цаплиенко.

Также, 8 августа 2017 севастополец  Максим Майоров на своей странице Facebook обратил внимание на исторические предпосылки, а именно военные маневры, которые предшествовали агрессии Российской Федерации против соседних государств.

«За дивним збігом обставин, російсько-грузинській війні 2008 року передували липневі навчання ЮВО ЗС РФ «Кавказ-2008». Насправді нічого дивного тут немає. Військові навчання — ідеальне прикриття для розгортання необхідного контингенту з метою участі у збройному конфлікті. У 2014 році РФ довела, що навчання можуть слугувати прикриттям не лише підготовки до війни, але й прикриттям самої війни. Тому кожні військові навчання Росії — потенційна загроза для суміжних держав. Це можуть бути просто навчання, а можуть виявитися складовою плану агресії — відкритої чи гібридної. Наступні великі навчання РФ «Запад-2017″ почнуться біля наших кордонів у вересні цього року. Картинка ні на що не натякає, а використана для привернення уваги» — комментирует Maksym Maiorov.

Свежее видео военной колоны в Крыму. Техника движется в направлении границы с Украиной: